П л е с е н с ь к а З О Ш

І-ІІІ с т у п е н і в

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 342
Друзі сайту

Сайт Міністерства освіти і науки молоді і спорту України
Сайт Педагогічна преса

Профорієнтація - твій свідомий вибір Погода в Україні

Статистика
Наша кнопочка

А все починалося так...

У 1868 році було відкрито церковно-приходську школу в с. Плесна. У 1880 році першою учителькою була Пенарська Надія Іванівна, учнів у 1880 році було 36, з них 28 хлопчиків і 8 дівчаток.

У 1914 році вчителькою була Шурпа М.І. Школа містилася в невеличкому будинку, критому соломою на одну класну кімнату. Дві третини дітей школи не відвідували, а серед дорослого населення грамотних людей були одиниці. Грамотними вважались ті, хто вмів читати і писати.

Школа знаходилася поблизу церкви. 20-і роки були початком «культурної революції на селі.»

В лікнепі і в гуртках по ліквідації неписемності одержало початкову освіту майже все доросле населення села Плесни.

З 1921 року в селі почала працювати початкова школа, в якій навчались діти шкільного віку. Будинок старої школи був організований в дяківській хаті, а хата – читальня з кількістю 500 книг – в попівській хаті. Пізніше в цій же хаті була сільська Рада.

Стара школаВ 1934 році була збудована стара школа. На її будівництво звозили цеглу з Шепетівського цегельного заводу, а дерево з хати Іщука Івана, якого віднесли до куркулів. Його хату розібрали на школу.

В цій школі діти навчалися 55 років аж до 1989 року. Дудар Ганна Йосипівна прийшла вчителювати на початку 30-х років. Провчила аж три покоління наших односельчан, провчителювала до 1971 року.

В середині 30 років в селі на базі куркульської хати були відкриті дитячі ясла і будинок – патронат для дітей – сиріт по вулиці Литовській. Завідувала дит’яслами Грищук Ганна Іллівна, а патронатом – Богун Марія Кирилівна.

Першим директором 1934р. була Ліхніцька Ганна Олександрівна.

В попівській хаті було відкрито хату – читальню і клуб.

Вчителювала Семенець Ганна Іванівна.

4 липня 1941 року фашисти окупували село Плесну. Почалися страшні дні неволі і грабежів. В 1942 р. відправлено у фашистську Німеччину 130 чоловік. Була розстріляна вчителька Іщук Катерина Іванівна. Школа була закрита.

І лише навесні 1944 року знову відкрила для учнів свої двері школа. Директором була Паничева Любов Григорівна. В школу пішли діти різних років народження. Були переростки. Так, у першому класі навчалися діти 1933-37 років народження. Не було одежі, взуття. Тому в школу багато дітей ходили тільки в теплу пору року.

На все життя запам’ятався тодішнім школярам свято нового 1945 року, коли в шкільному класі була прибрана саморобними паперовими іграшками ялинка. А на новорічні подарунки давали дітям по половині чорного житнього пирога з буряками. Для дітей вони були дорогими.

До 1948 року школа в Плесні була початкова, а в 1948 році був відкритий п’ятий клас. І школа стала неповною середньою.

В 1951 році відбувся перший післявоєнний випуск 7-го класу Плесенської неповно середньої школи. Директорами школи в ці роки були Закриничний Григорій Андрійович та Рокицька Тетяна Купріянівна.

В 1955 році Плесенську 8-річну школу очолив досвідчений педагог Гудима Афанасій Антонович. Завдяки цьому директору в школі було створено юннатський гурток, в якому учні навчалися вирощувати дерева, починаючи з насіння. Так, стараннями юннатів, навколо школи було висаджено прекрасний фруктовий сад власноруч вирощеними щепами, а довкола школу обсадили каштанами, плоди яких гуртківці принесли з Городищенського монастиря в 1959 році (отож шкільним каштановим алеям в 2009 році виповнилось пів століття)

В ці ж роки чудові подарунки – посаджені учнями сади, одержали ветерани війни, вдови, пристарілі люди села. Дерева були також висаджені вздовж доріг, біля колгоспних будівель. Слава про Плесенських юних садівників долинула в область і республіку, тому незмінну старосту гуртка юннатів, ученицю Плесенської школи, було направлено на 1 місяць до Київської республіканської станції юних натуралістів для подальшого набуття досвіду, а Гудима Афанасій Антонович був нагороджений орденом Леніна.

В старенькому приміщенні восьмирічки учні здобували міцні знання, вже з 1965 року педагогічний колектив став поповнюватися молодими вчителями, колишніми випускниками цієї школи: Демчук Ю.К., Закриничною А.К., Іванюк О.В., Павлюк Л.Ф., яка в 1983 році була призначена директором Плесенської 8 - річної школи. Любов Федорівна зразу ж поставила перед собою мету: побудувати в Плесні нову школу і реорганізувати її в середню.

Завдяки ентузіазму і наполегливості молодого керівника, вже черз 6 років в центрі села Плесни вирола чудова нова школа, яку реорганізували в середню.

1 вересня 1989 року є святом народження Плесенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, тому що юні Плесенці в цей день вперш переступили поріг нової, чудової середньої школи з світлими класами-кабінетами, спортивним залом, прекрасною комбінованою майстернею, комп’ютерним класом, їдальнею, тиром, бібліотекою, теплицею.

Педагогічний і учнівський колективи працювали з новим натхненням. Завдяки їм в новій школі було створено музей рідного краю – завідуючий Демчук Євген Якович, вчитель історії, методичний кабінет – завідуюча Свентозельська Т.П., світлиця «Лесин дивосвіт», центр естетичного виховання, центр екологічної освіти, інформаційний центр. Кожен куточок школи набув неповторного вигляду і призначення.

Високого рівня набуло учнівське самоврядування. Всі учні були об’єднанні в братство «Райдуга», в школі діяв клуб «Еколог», який створила творчий вчитель Гудкова Н.П., а пізніше продовжила справу екологічної роботи Маринюк О.В.

В школі панував патріотичний дух. Вчителі і учні любили свою школу, село. Патріотичне виховання учнівської молоді було постійно в полі зору школи: участь в мітингах пам’яті, догляд за пам’ятниками, за могилами загублених воїнів, допомога ветеранам війни, вдовам – все це була робота вчителів і учнів школи.

Одночасно з роботою в школі, вчителі були постійними провідниками артистами сільського театру: Петрук Г.К., Фурман О.О., Демчук Є.Я., Павлюк Л.Ф., Милюшина В.М., Іванюк О.В. Завдяки їх талантам театру було присвоєно звання «народного».

Не відставали від учителів і учні. Багато хлопців школи були музикантами сільського духовного оркестру. Учні продовжували славу козаків Поділля як в спортивній роботі, так і в акціях козацької слави.

З великим натхненням працював педколектив над підвищенням рівня навчально-виховної роботи. В школі було введено новий профільний напрямок – овочівництво, що було важливо для сільських учнів. Діти школи були неодноразовими призерами МАН, предметних олімпіад, конкурсів не тільки районного, а і обласного рівнів. Кабінетам школи присвоювали І місця не тільки в районні, а і в області (кабінет зарубіжної літератури зав. Іванюк О.В., кабінет хімії зав. Маринюк О.В.). на базі школи постійно проводилися районні і обласні семінари: обласний семінар творчо працюючих керівників шкіл, обласний семінар завідуючих районними відділами освіти області і багато інших. А в 1991 році обласне управління освіти відрядило директора школи Павлюк Л.Ф. в творчу командировку в США для обміну досвідом роботи.

Впродовж десятків років наш шкільний колектив постійно вирізнявся високим творчим духом, багато вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію, 2 вчителі – відмінники освіти: Демчук Ю.К., Павлюк Л.Ф., 2 вчителі мають звання вчитель-методист : Павлюк Л.Ф., Іванюк О.В., 3 вчителі – звання «старший вчитель»: Милюшина В.М., Денисова Т.Ф., Демчук Ю.К. На базі Плесенської школи роками працює постійно діючий семінар вчителів початкової ланки.

В 2006 році в школі обладнано новий комп’ютерний кабінет, на базі якого було створено інформаційний навчальний центр, де навчаючись відповідно 1,2 або 3 роки, учні одержували посвідчення операторів ПК.

Не можливо було б успішно функціонувати школі без спонсорської підтримки і допомоги. Незмінним спонсором був місцевий колгосп, очолюваний Канарським О.М., а в подальшому Сурником В.П. – випускником цієї школи. Впродовж цих же років безвідмовним до проблем школи є керівник Шепетівського райсільенерго Безруков В.О., також випускник Плесенської школи.

Постійно з розумінням шкільних справ відносилась голова села Ляшкова Л.І. При допомозі цих людей і будувалась школа, постійно здійснювались ремонтні роботи, їх силами і матеріалами збагачувались і здешевлювалось харчування учнів, на Новорічні свята та на святах вересня учні завжди одержували подарунки, влітку діти оздоровлювались у водолікарні, на морі. За це учні не залишалися в боргу: допомога в прополювання с/г культур, в збиранні врожаїв, робота на колгоспному зерноочисному току, на фермах – неповний перелік допомоги учнів селу. Та і на своїй шкільній території – утримання її в належному стані, дотримання порядку і чистоти в кабінетах, в шкільному саду і городі, клумби, ділянки – все це постійно знаходиться в полі зору учнів, вчителів, керівництва школи.

В 2006-2007 н.р. Павлюк Л.Ф. за власним бажанням перейшла на вчительську роботу, а новим директором стала працювати Капелюх Тетяна Миколаївна. Молодий, енергійний керівник продовжує добрі традиції школи, вона налагоджує сучасний інтер’єр школи, добивається забезпечення теплового і санітарно-гігієнічного режиму школи. Проводить моніторинг навчально-виховної роботи з метою забезпечення розвитку природних нахилів, уподобань, здібностей кожної дитини, враховуючи її можливості та інтереси шляхом реалізації особистісного навчання та виховання.

У 2009 році школа зібрала своїх учнів, вчителів, випускників, друзів, меценатів на святкування 75-річчя. За ініціативи директора школи Капелюх Тетяни Миколаївни та завдяки генеральному директору Шепетівської телерадіокомпанії "Шанс" Аліму Петровичу Штену було знято фільм про нашу школу.

Віриться, що слава Плесенської ЗОШ І-ІІІ ступенів буде продовжена і збагачена в усі подальші роки.

Block title
Пошук
Міні-чат
200
Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Архів записів
Copyright MyCorp © 2019