П л е с е н с ь к а З О Ш

І-ІІІ с т у п е н і в

Меню сайту
Категорії розділу
Історія [3]
Література [9]
Фізика [1]
Географія [6]
Математика [1]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 341
Друзі сайту

Сайт Міністерства освіти і науки молоді і спорту України
Сайт Педагогічна преса

Профорієнтація - твій свідомий вибір Погода в Україні

Статистика
Наша кнопочка

Головна » Файли » Архіви матеріалів до уроків » Література

Джеймс Олдрідж "Останній дюйм".
21.12.2012, 13:45

Тема: Джеймс Олдрідж "Останній дюйм". Своєрідність вирішення проблеми батьків і дітей.

Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю Дж. Олдріджа, повідомити їм про зв’язки його творчості з Україною; розвивати вміння переказувати текст, визначати ключові епізоди, висловлювати власне судження про прочитане; закріпити знання про жанрові особливості оповідання; виховувати мужність, волю, повагу до батьків, бажання знайти спільну мову із рідними людьми.

Епіграфи:                                 

 

Дитина народжує батьків.

С.Є.Лєц

 

Дуже багато на світі людей, яким ніхто не допоміг пробудитися.

 А.де Сент – Екзюпері

 

Надзвичайно рідко у цьому світі зустрічаєш цілковиту відвертість між батьками.

Р.Роллан

Хід уроку

 

І. Мотивація навчальної діяльності.

* Слово вчителя

Краса людських взаємин – розділ, який ми продовжуємо вивчати.

Коли ми говоримо про людські стосунки, нас, безперечно, хвилюють перш за все взаємини  між близькими людьми, скажімо, між батьками і дітьми.

*Бесіда.

- Що ви можете сказати про взаємини між батьками і дітьми з власного досвіду?

Як ви вважаєте, чи треба докладати зусиль, щоб взаємини були надійними і красивими?  Чи просто це зробити?

- Яких батьків ви вважаєте хорошими?

Саме про це ми сьогодні й поговоримо.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

-         Ваші очікувані результати?

ІІІ. Основний зміст уроку.

1.     Презентація портрета Дж. Олдріджа.

2.     Бесіда за статтею підручника.

-         Що вам відомо про родину письменника?

-         Яку участь Дж. Олдрідж брав у Другій світовій війні?

-         Як його творчість пов’язана з нашою країною?

-         Як характеризував він головну особливість своїх творів?

("У моїх книжках головна тема завжди одна – вибір. Вибір шляху, вибір дії, вибір світогляду").

-         Про який із цих видів вибору йдеться в оповіданні?

*Історія створення оповідання.

*Слово вчителя.

*Словникова робота: дюйм, фут, миля, хамсин.

*Бесіда.

-         Що ви знаєте про повадки акул?

(Презентація акули і Акулячої бухти)

* Стислий переказ оповідання.

*Бесіда.

-         Які стосунки склались між сином і батьком?

-         Чому Бен і Деві не розуміють одне одного?

-         Що змусило Бена прилетіти в це місце і взяти сина  з собою?

* Робота з підручником.

(Прочитати діалог батька і сина)

* Евристична бесіда.

-         Які стосунки склалися у Бена і Деві?

-         У чому виявляється відсутність звички піклуватися про сина?

-         Що можемо сказати про Бена як про льотчика, кінооператора, людину?:

-         Чи можемо ми зробити висновок, що він неординарна людина?

-         Але чи добрий він батько?

-         Чи змінилося ставлення Бена до Деві після поранення акулою?

-         Чи можемо ми сказати, що батько злякався за себе і вирішив підлеститись до хлопчика, щоб той не кинув його?

-         Чи вдається Бену зблизитись з хлопцем настільки, щоб той його зрозумів?

-         Що повинно було статися?

-         Як ведуть себе герої під час польоту в Каїр?

-         Чи виправдав Деві сподівання батька?

-         Чому автор не закінчив оповідання щасливим кінцем? Чому пише:

"Тут або все почнеться, або остаточно урветься і, можливо, назавжди?"

* Складання таблиці – схеми характеристики героїв.

І. Початок оповідання

                                          Бен                  і                           Деві

 

 

               різний                                                                неприкаяний

               знервований                                                      насторожений

               заклопотаний                                                     мовчазний

               роздратований                                                   слухняний  



 

 


                                                      самотні  

2. Критична ситуація

бажання допомагати, сила волі, мужність

3. Нові почуття

 

        гордість за сина                                             піклування про батька

 

 

                                         розуміння

"На це варто витрачати час:

 

IV. Підсумок.

* "Вільний мікрофон"

-         Які висновки можна зробити з оповідання в контексті проблеми "батьки і діти"?

-         Чи справдились ваші очікування відносно уроку.

 

V. Домашнє завдання

Твір - мініатюра за цитатою "На це варто витрачати час (…?!)", поставте один із запропонованих знаків і напишіть роздум з власного досвіду.

Категорія: Література | Додав: Moderator
Переглядів: 1801 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.8/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Block title
Пошук
Міні-чат
200
Copyright MyCorp © 2017